Toalety pro třetí pohlaví? To bude v Německu

Říkáte si, že už nic vymyslet nejde? Že už na světě všechno existuje? Pravděpodobně se mýlíte, to totiž dokazuje Německo svým činem, k němuž se chystá. Německo se totiž rozhodlo postavit toalety pro třetí pohlaví. Postavit by se měly v některých základních školách v bavorské metropoli Mnichov. Jenže jak takové toalety pro třetí pohlaví budou vypadat? Nebo spíše jak vypadají lidé třetího pohlaví? 

Není třeba hledat žádnou záhadu za toaletami pro třetí pohlaví. Jedná se spíše o toalety pro nerozhodné. Německo jako takové před šesti lety uvedlo možnost neuvádět u dětí v rodných listech ani mužské, ale ani ženské pohlaví. A na základě toho chtějí základní školy v bavorské metropoli Mnichov postavit záchody pro ty, kteří nevědí, jestli jsou ženy nebo pánové – tedy ještě nejsou rozhodnuti, do které skupiny se dají. Tyto toalety tak nebudou mít žádné označení, budou tedy zkrátka pro všechny.  

Banalita? Bláznovství? 

Mnozí lidé jsou toho názoru, že je to naprostá zbytečnost. Vždyť si lidé musí být jisti tím, jestli jsou ženou nebo mužem. Jejich pohlavní orgány o tom ostatně mluví. Pravdou ale je, že v Německu žije až skoro osmdesát tisíc lidí, kteří jsou takzvaně neurčitého pohlaví. Pro ně tedy toalety pro třetí pohlaví rozhodně nejsou nic, co by se považovalo za krok spějící do blázince.  

Jak již bylo zmíněno, v Německu se nemusí do rodného listu uvádět, jestli se jedná o ženu nebo muže – kolonka s pohlavím může zůstat nevyplněná. A intersexuálních lidí je v Německu skutečně osmdesát tisíc.  

Pohlaví se může zapsat do rodného listu zpětně 

Je však nutné říct, že se pohlaví může do rodného listu zapsat zpětně, stejně jako lze zpětně pozměnit křestní jméno. Pokud však chce člověk změnit své pohlaví v rodném listě nebo chce kolonku doposud prázdnou zaplnit, musí mít potvrzení od lékaře.